ROK SZKOLNY 2015/2016

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  27 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Parafialnym, którą odprawił ks. Jarosław Waś. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Dyrektor szkoły Paweł Zając powitał zebranych gości, skierował ciepłe słowa do rodziców i uczniów. W imieniu Rady Rodziców za cały rok pracy, trud i wsparcie podziękowała nauczycielom i dyrektorowi szkoły p. Renata Kapusta - Kawka

 • STYPENDIA 2016

  22 czerwca, w Szkole Podstawowej w Osinach odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych przez Wójta Gminy Żyrzyn Pana Andrzeja Bujka i Dyrektorów szkół. W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice ze wszystkich szkół z terenu Gminy Żyrzyn, którzy w II semestrze roku szkolnego 2015/2016 osiągnęli najwyższe wyniki.

 • III MINI FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW LUDOWYCH - ŻYRZYN 2016

  W niedzielę, 19 czerwca,w Amfiteatrze leśnym "Nad stawem w Żyrzynie, odbył się III Mini Festiwal Dziecięcych Zepołów Ludowych - ŻYRZYN 2016.  Podczasa festiwalu nasz szkolny zespół "Koraliki" zaśpiewał "Wiązankę polskich pieśni ludowych" oraz zatańczył krakowiaka.

 • ZOOM NATURY - PRZYGODA Z PRZYRODĄ PODCZAS ZIELONEJ SZKOŁY W JANOWIE LUBELSKIM

  W dniach 13 -15 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej razem z wychowawcami p. Anną Wójcik i p. Joanną Pękalą oraz pedagogiem szkolnym p. Marzeną Frączek uczestniczyli w trzydniowym wyjeździe na zieloną szkołę. Przeczytajcie, co o pobycie w Janowie Lubelskim w sprawozdaniach napisali uczniowie:

 • JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

  10 czerwca 2016 roku, o godzinie 10.00, cała nasza szkoła uczestniczyła w organizowanej przez redakcję  miesięcznika "Biblioteka w Szkole" akcji, promującej czytelnictwo.  Polegała ona  na ustanowieniu rekordu w czytaniu w jednym momencie, aby pokazać opinii publicznej, że młodzież czyta więcej, niż dorośli, a szkoła to najlepsze narzędzie do pracy nad fatalnymi wskaźnikami czytelnictwa. 

 • DZIEŃ DZIECKA - REKREACYJNIE I SPORTOWO

  W środę, 1 czerwca, odbył się w naszej szkole gminny festyn sportowo - rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Ten szczególny, szkolny dzień, rozpoczęliśmy od spotkań z wychowawcami, podczas których, rysowaliśmy klasowe plakaty pod hasłem "Agresji – mówimy NIE", projektowaliśmy i wykonywaliśmy ,,Coś z niczego” wykorzystując surowce wtórne. Ponadto odbył się turniej sprawnościowy, konkurs czytelniczy ze znajomości przygód Mikołajka, konkurs karaoke i wspólne ognisko. 

   

 • "MISTRZ ORTOGRAFII GMINY ŻYRZYN 2016"

  24 maja, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii Gminy Żyrzyn". Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich ze wszystkich szkół gminy.W konkursie brało udział 12 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kot, która zdobyła 2 miejsce, Maciej Kot - zdobył 3 miejsce i Patrycja Grobel. GRATULUJEMY!

 • RODZINNA MAJÓWKA - SKRUDKI 2016

 • Z WIZYTĄ W WOLI OKRZEJSKIEJ

              19 maja uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Na początku zwiedzaliśmy dworek, w którym na świat przyszedł patron naszej szkoły. Wysłuchaliśmy opowiadania pani kustosz o barwnych dziejach życia Henryka Sienkiewicza. W trakcie oprowadzania po muzeum okazało się, że niektórzy z nas posiadają sporo informacji o życiu pisarza.

             

 • WIELKI FINAŁ AKADEMII W WARSZAWIE

  17 maja 2016 r. uczennica naszej szkoły Julia Kawka została Finalistką Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Konkurs jest częścią programu edukacyjnego „Szkoła bliższa prawu”. Został on objęty honorowym patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy oraz Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.  

 • SPELLING TEST

  W piątek, 6 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbył się Gminny konkurs języka angielskiego "Spelling Test".  Konkurs oceniany był w kategoriach klasy II - III oraz IV - VI. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kot  z klasy trzeciej, Julia Gałuszewska i Magdalena Lędas z klasy czwartej oraz Julia Kawka i Maciej Lędas z klasy szóstej.

 • XIV EDYCJA AKCJI "DRZEWKO ZA BUTELKĘ"

  Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej Akcji edukacji ekologicznej firm realizujących Program "Odpowiedzialność i Troska" - "Drzewko za butelkę".  Organizatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Szkolnym koordynatorem Akcji była p. Renata Wysocka. W szkole zebraliśmy łącznie 41 762 sztuk butelek.  Najlepszym zbieraczem okazała się Paulina Drózd z oddziału przedszkolnego 0A, która uzbierała 7250 sztuk. 

 • DZIEŃ PATRONA

  Każdego roku, 5 maja, uroczyście obchodzimy Dzień Patrona - Henryka Sienkiewicza. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn. Następnie głos zabrał pan Dyrektor Paweł Zając. Powitał on wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów i nauczycieli ze szkół z terenu gminy Zyrzyn, którzy przybyli, aby odebrać nagrody za udział w ogłoszonych przez naszą szkołę gminnych konkursach.

 • "WITAJ MAJOWA JUTRZENKO..."

  W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali członkowie zespołu wokalno- tanecznego ,,Koraliki” oraz trzech uczniów klasy szóstej pod kierunkiem p. Marzeny Frączek i p. Joanny Pękali. Zaprezentowano krótką lekcję historii dotyczącą tak ważnego dla  Polski wydarzenia, jakim była Konstytucja 3 Maja. Uroczystość zakończył pokaz poloneza w wykonaniu zespołu. 

 • I GMINNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA

  28 kwietnia w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza. Wzięło w nim udział 37 uczniów ze szkół naszej gminy: 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Żyrzynie, 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skrudkach oraz 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osinach.

 • KONKURS WIEDZY O PRAWIE

  W dniu 27.04.2016 roku trójka uczniów naszej szkoły: Michał Henrykowski, Julia Kawka oraz Florian Okonowski wzięła udział w II ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII KONKURSU WIEDZY O PRAWIE dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Drugie miejsce zajęła Julia Kawka i zakwalifikowała się do etapu centralnego, czyli Wielkiego finału, który odbędzie się 17 maja  w Warszawie.  GRATULUJEMY!

 • EKO-PLANETA

  Już po raz kolejny uczniowie klasy piątej i klasy szóstej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko-Planeta”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ideą Konkursu jest: upowszechnienie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego.

 • MIĘDZYGMINNE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE NOŻNEJ

  26 kwietnia,w Szkole Podstawowej w Baranowie odbyły się Międzygminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w piłce nożnej. W mistrzostwach brały udział cztery drużyny dziewcząt  reprezentujące: SP w  Baranowie, SP w Skrudkach, SP w Wąwolnicy, SP w Żyrzynie oraz siedem drużyn chłopców ze szkół w: Baranowie, Kurowie, Markuszowie, Osinach, Skrudkach, Wąwolnicy i Żyrzynie. Drużyna dziewcząt zajęła w rozgrywkach III miejsce, drużyna chłopców VI. Nasi uczniowie na co dzień trenują pod kierunkiem p. Tomasza Bielawskiegi i Dyrektora szkoły p. Pawła Zająca.

 • GMINNY WIOSENNY KONKURS EKOLOGICZNY

  25 kwietnia, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, odbył się wiosenny konkurs ekologiczny. Wzięło w nim udział 12 uczniów, reprezentujących klasy szóste szkół terenu Gminy Żyrzyn - po trzy osoby z każdej klasy. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań.

  Nasi uczniowie zajęli:

  I miejsce - Marcel Chudzik

  II miejsce - Julia Kawka

  IV miejsce - Maciej Lędas

  Serdecznie gratulujemy wysokich wyników uczniom i p. Annie Leśko, która przygotowała uczniów do konkursu.

   

 • MARZANNO, MARZANNO...

  Dnia 22 marca  powitaliśmy wiosnę. Najpierw obejrzeliśmy inscenizację pt. "Pierwszy Dzień Wiosny", w wykonaniu uczniów z klasy czwartej i szóstej. W przedstawieniu poruszano problematykę wagarowania oraz zdrowego odżywiania. Odbył się też europejski pokaz wiosennej mody. Modelkami były dziewczynki z poszczególnych klas, przebrane za Wiosnę z wybranych państw europejkich. Gościliśmy Panią Wiosnę z Grecji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, no i oczywiście z Polski.

 • W KRAINIE HOBBITA

  3 marca uczniowie klas IV – VI wyjechali do Puław do Domu Chemika, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. „Hobbit”. W podróż po magicznej krainie, w której żyją hobbici, krasnaludy, elfy, trolle, gobliny i smoki zabrali nas aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wraz z głównym bohaterem Bilbo Baginsem wyruszyliśmy na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieniła całe jego życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom nasz bohater dorasta, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości.

   

 • ALE "HECA"

  Dnia 2 marca gościliśmy w szkole artystów z cyrku HECA. Na scenie pojawił się klaun, który rozbawił całą publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy. Wybrani z widowni uczniowie kręcili kółkiem hula – hop, skakali na skakance, próbowali jeździć na mini – rowerku.  Wielką atrakcją był olbrzymi wąż boa. Niektórzy uczniowie mieli okazję go dotknąć, pogłaskać , a nawet potrzymać węża na szyi i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. BYŁO TO NIEZWYKŁE SPOTKANIE, 

 • Z WIZYTĄ W RZACHOLECKIM LESIE

  Dnia, 29 lutego uczniowie klas 0 – III,  w Domu Chemika w Puławach, obejrzeli przedstawienie teatralne pt.: „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Uczniowie  wspólnie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, miło spędzili czas w Rzacholeckim Lesie, gdzie mieszkał słynny rozbójnik Rumcajs ze swoją żoną Hanką i synkiem Cypiskiem. Las ten, był miejscem szczególnym, ponieważ bohaterowie toczyli w nim walkę ze złem. Pragnęli, aby zapanowała: dobroć, sprawiedliwość, poszanowanie godności ludzkiej oraz życie w harmonii z otaczającą przyrodą.

 • VII ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI O PUCHAR GAZ - SYSTEM S.A.

  Nie wygasły jeszcze emocje związane z Gminnym Turniejem Warcabowym, gdy w sobotę, 13 lutego,  szesnaścioro uczniów naszej szkoły usiadło w Szkole Podstawowej im Jana Twardowskiego w Osinach przy szachownicach, by wziąć udział w VII Zimowym Turnieju Szachowym dla Dzieci o Puchar GAZ – System S.A. W grupie tej znaleźli się: Marcel Chudzik i Maciej Lędas z klasy szóstej, Patryk Adamski, Jagoda Freliga,  Krzysztof Kowalewski, Julia Majcher, Julia Olszak Julia Szlendak, z klasy piątej, Julia Gałuszewska, Gabriela Kozak i Magdalena Lędas z klasy czwartej, Kinga Kamola i Maciej Kot z klasy trzeciej oraz Natalia Kozak, Nadia Lengier i Rafał Rybicki z klasy drugiej.

   

 • III GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

  W poniedziałek, 8 lutego, w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbył się III Gminny Turniej Warcabowy. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowali szóstoklasiści: Gabriela Biber, Marcel Chudzik i Maciej Lędas, zaś w kategorii klas I – III uczniowie: Kinga Kamola z klasy trzeciej oraz Natalia Kozak i Jakub Olszak z klasy drugiej.  Na początku każdy z uczestników musiał zmierzyć się z dwoma losowo wskazanymi  przeciwnikami. Najlepszy z grupy przechodził do finału i walczył o tytuł Mistrza Gminy w Warcabach. 

   

 • NO TO TAŃCZMY W KARNAWALE...

  28 stycznia, odbyła się w szkole zabawa karnawałowa.Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Na sali gimnastycznej migoczącej  kolorowymi światłami powitaliśmy wróżki, księżniczki, strażaka, lekarza oraz różne zwierzątka, stworki i dziwadła. Świetna muzyka zachęcała do doskonałej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, następnie starszych klas II-VI.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Życzenia, piosenki, wiersze, laurki i oczywiście uśmiechy - tym wszystkim obdarowywani zostali w piątek, 22 stycznia, Babcie i Dziadkowie uczniów naszej szkoły. Zebranych gości powitał Dyrektor szkoły p. Paweł Zając. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości przygotowano poczęstunek oraz program artystyczny w wykonaniu najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b  pod kierunkiem p. Ewy Szymczak i p. Marii Grobel-Wojda.
   

 • MIĘDZYGMINNE MISTRZOSTWA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

  15 stycznia, odbył się Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewczynki młodsze – Ola Wawer i Magda Lędas z klasy czwartej, Kinga Kamola z klasy trzeciej oraz chłopcy starsi – Marcel Chudzi i Konrad Chorążewicz z klasy szóstej i Krzysztof Kowalewski z klasy piątej. W turnieju dziewczynki zajęły III miejsce, chłopcy IV. 

   

 • XII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY BOŻONARODZENIOWEJ

  8 stycznia 2016 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej w ŻYrzynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej Wystąpiło około 70 młodych, utalentowanych wykonawców ze szkół podstawowych i gimnazjum. Z naszej szkoły wystąpiło 13 recytatorów: 

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

   22 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice i wszyscy pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem p. Marzeny Frączek i p. Renaty Wysockiej. Przedstawienie pod tytułem: „Jak daleko stąd do Betlejem”, nawiązywało do tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia. Wystąpienia „młodych artystów” z klas III-VI uzupełniały kolędy śpiewane przez uczniów wszystkich klas. O oprawę muzyczną zadbał ks. Jarosław Waś, 

   

 • ZWIEDZILIŚMY BRZECHWOLANDIĘ

  W czwartek, 10 grudnia, uczniowie naszej szkoły, wspólnie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, podróżowali po "Brzechwolandii - krainie szczęśliwośći, gdzie uśmiech zawsze gości. Powodów, aby odwiedzić tę krainę jest wiele. Można przenieść się w kolorowy świat marzeń, pełen muzyki i tańca. Brzechwolandia pomaga utrwalić zasady dobrego zachowania w domu, w szkole... Daje okazję poznania lub przypomienia sobie wspaniałych wierszy Jana Brzechwy. 

 • GMINNY KONKURS "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ ADAMA MICKIEWICZA"

  17 listopada w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbył się gminny konkurs „Życie i twórczość Adama Mickiewicza” . W zmaganiach konkursowych uczestniczyli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Żyrzyn, Naszą szkołę reprezentowała silna grupa szóstoklasistów (od lewej): Florian Okonowski, Anna Góralczyk, Julia Kawka, Oliwia Strumnik, Marcel Chudzik. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Florian Okonowski.

   

 • NASI MATEMATYCY

  Dnia 19 listopada, odbył się I etap Gminnego Konkursu Matematycznego "Liga Zadaniowa". Z naszej szkoły wzięło udział trzech uczniów. Wyniki I etapu są dla naszych uczniów bardzo obiecujące, ponieważ przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca, a dwa z nich przypadły uczniom naszej szkoły: Marcelowi Chudzikowi i Maciejowi Lędasowi. Trzecie miejsce zajęła Julia Kawka. Uczniowie pracują pod kierunkiem p. Haliny Ziemki. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach. 

 • UCZCILIŚMY 97 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbył się w szkole uroczysty apel upamiętniający 97 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, po 123 latach niewoli. Uczniowie klasy czwartej przedstawili, przygotowaną wspólnie z wychowawczynią p. Renatą Wysocką, prezentację, dotyczącą historii Polski czasów zaborów. Uczniowie klas IV-VI odśpiewali pieśni niepodległościowe. Następnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

   

   

   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  W tym roku szkolnym uczniowie klas 0-III przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc” Ideą programu jest uświadomienie uczniom, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W piątek, 6 listopada, każda z klas biorąca udział w programie, wspólnie z wychowawcami przygotowała wspaniałe śniadania. Na stole królowały owoce i warzywa, z których przyrządziliśmy smakowite kanapeczki, koreczki, szaszłyki i sałatki. Pracy było dużo, ale opłacało się. Dostarczyliśmy naszym organizmom ogromną porcję witamin.

   

 • TYLKO PAMIĘĆ ZOSTAŁA...

  Tuż przed dniem Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował zbiórkę zniczy. 30 października, uczniowie wspólnie z  Dyrektorem szkoły p. Pawłem Zającem odwiedzili najbliższe Miejsca Pamięci Narodowej. Znicze  zapłonęły na pomniku  bohaterów Powstania Styczniowego, którzy polegli w dniu 8 sierpnia 1863 r. w bitwie pod Żyrzynem, na pomniku poświęconym żołnierzom Wojska Polskiego z 1939 roku, partyzantom Batalionów Chłopskich i powstańcom 1863 roku. Minutą ciszy uczczono pamięć poległyuch.

 • UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

  Dnia 28 października 2015 roku uczniowie klasy pierwszej mieli swój szczególny dzień. Tego dnia, uczniowie wspierani przez wychowawcę p. Grażynę Karczmarz i p. Magdalenę Pietrasiak, najpierw radośnie, wierszem i piosenką, opowiedzieli o swoich szkolnych obowiązkach i pięknie Ziemi Ojczystej.  Następnie z powagą i należytym szacunkiem złożyli na Sztandar Szkoły uroczyste ślubowanie, po czym zostali przez Dyrektora Szkoły Pana Pawła Zająca pasowani na uczniów.

 • JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

  Tegoroczny XV Dzień Papieski obchodziliśmy pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodzin. W niedzielę, 18 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczcili postać i dzieło Jana Pawła II. Jak co roku zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Parafiance, aby słowem i radosnym śpiewem, w wykonaniu uczniów klasy drugiej i trzeciej, pochylić się nad Osobą największego Polaka,

 • WYJAZD NA BASEN

  W sobotę, 17 października, chętni uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, mieli możliwość uczestniczyć w zorganizowanym przez Dyrektora Szkoły Pana Pawła Zająca i Pana Tomasza Bielawskiego wyjeździe na basen w Rykach. Część uczniów naszej szkoły, podczas zajęć na basenie „Czuje się już, jak ryba w wodzie”. Początkujący pływacy natomiast, dopiero uczą się „utrzymać na wodzie”,

 • KIBICUJEMY POLSKIM PIŁKARZOM

  Dnia, 8 października, kilku uczniów naszej szkoły, którzy na co dzień trenują piłkę nożną w Klubie Sportowym „Żyrzyniak”, pod opieką  Dyrektora naszej szkoły p. Pawła Zająca, wzięli udział w wyjeździe  na mecz Polska – Izrael. Mecz rozgrywany był w Lublinie na stadionie  Arena Lublin.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  W tym roku akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w środę, 14 października. Jak co roku, tego dnia, gościliśmy emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W części oficjalnej swoje przemówienia – skierowane do wszystkich pracowników szkoły – wygłosili: Dyrektor Szkoły Pan Paweł Zając oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Renata Kapusta-Kawka. Po części oficjalnej uczniowie klas IV - V przedstawili przygotowaną pod kierunkiem p. Justyny Młynarczyk i p. Justyny Mazur-Szlendak bajkę pt. "Wróżki".

   

   

 • SZCZYPIORNIŚCI ZESPOŁU "AZOTY" PUŁAWY W SKRUDKACH

  W dniu 5 października, społeczność naszej szkoły, gościła dwóch znakomitych szczypiornistów Klubu Sportowego Azoty Puławy pana Jana Sobola i pana Przemysława Krajewskiego, brązowych medalistów Super Ligii Mężczyzn. Panowie grali również w reprezentacjach swoich krajów na Mistrzostwach Świata w Katarze; Jan Sobol w reprezentacji Czech, Przemysław Krajewski – Polski

 • "BOLESŁAWA PRUSA ZNAĆ I CZYTAĆ WARTO"

  W czwartek, 1 października 2015 roku cztery uczennice naszej szkoły: Julia Gałuszewska i Magdalena Lędas z klasy czwartej oraz Anna Góralczyk i Julia Kawka z klasy szóstej, wzięły udział w pierwszym etapie Gminnego Konkursu: "Bolesława Prusa znać i czytać warto". Konkurs odbywał się w bibliotece Gimnazjum Gminnego im. Jana Pawła II w Żyrzynie. Do rozwiązania pisemnego testu z wiedzy o życiu i twórczości Pisarza przystąpiło szesnaścioro uczestników ze wszystkich szkół podstawowych w gminie.

 • POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

  W dniu 30.09.2015 odbyły się w Puławach powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Jak co roku trasa została wyznaczona w lesie za szkołą nr 6. W zawodach mogły brać udział dzieci urodzone w latach 2003,2004,2005. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Gałuszewsk , Magdalena Lędas, Karolina Głuch, Kacper Goluch, Arek Szaruga, Olszak Julia, Natalia Pawłowska, Henrykowski Michał, Adamski Patryk, Anna Góralczyk, Konrad Chorążewicz, Chudzik Marcel, Kolasiński Michał. Najbardziej wartościowymi rezultatami mogą pochwalić się: Magdalena Lędas - 4 miejsce, Szaruga Arek - 6 miejsce, Kacper Goluch -  8 miejsce, Konrad Chorążewicz - 3 miejsce.  Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów .

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

  30 września, już tradycyjnie, odbyła się w szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Bawiliśmy się w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 - II i III  - VI. O oprawę muzyczną, dekoracje i konkursy zadbał Samorząd Uczniowski. I właśnie wspomniane konkursy wywołały najwięcej emocji wśród uczniów. Królem i królową dyskoteki zostali: Krzysztof Kowalewski z klasy piątej i Maja Pawlik z klasy czwartej. Natomiast konkurs na najpiękniej zapleciony warkocz wygrał Daniel Goluch z klasy szóstej, jego modelką była Patrycja Grobel z klasy trzeciej.

 • WIELKIE DZIŚ SPRZĄTANIE ŚWIATA...

  Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września.  Data została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów  po okresie wakacyjnym. Jest to też swojego rodzaju przygotowanie podłoża na zimę, tak żeby śnieg nie przykrywał śmieci. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci  przyczynia się do zanieczyszczania naszej Ziemi. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły, pobliski lasek i pobocze wzdłuż drogi.

   

 • VI TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA RP

  14 września, na stadionie Orlika w Żyrzynie, rozegrano po raz szósty, turniej w którym wzięło udział  36 chłopców ze szkół podstawowych z gminy Żyrzyn i gimnazjum w Żyrzynie. Grano systemem każdy z każdym 2x7.5 minuty. Organizatorem turnieju był  Dyrektor naszej szkoły Pan Paweł Zając. Turniej, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, rozegrano w piękne, słoneczne przedpołudnie.

   

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  We wtorek, 1 września, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św., którą celebrował ks. Jarosław Waś. W imieniu całej społeczności szkolnej dyrektora szkoły, rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników powitała uczennica klasy szóstej Julia Kawka. Jednocześnie nawiązała do tragicznych wydarzeń z 1 września 1939 roku, kiedy to uczniowie zamiast pierwszego po wakacjach szkolnego dzwonka, usłyszeli syreny alarmowe zapowiadające wybuch II wojny światowej.