ROK SZKOLNY 2016/2017

 • PODSUMOWANIE KONKURSÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD

  Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki przeprowadzonych akcji ogólnopolskich w roku szkolnym 2016/2017

  ·        Góra Grosza

  I miejsce - Szymon Henrykowski kl. III

  II miejsce - Magdalena Frel kl. I

  III miejsce - Bartosz Szymanek kl. III

   

   

  ·        Zbiórka plastikowych korków na rzecz Hospiccjum im. Małego Księcia w Lublinie

  I miejsce – Iza Pawlik z Oddziału przedszkolnego

  II miejsce - Kacper Pietrasiak kl. III

  III miejsce - Bartosz Głuch z Oddziału przedszkolnego

   

  ·        Zbiórka zużytych baterii i elektrosprzętu we  współpracy z firmą Remondis

   

  Najwięcej baterii przekazał  Arkadiusz Szaruga kl. V

   

  Najwięcej elektrosprzętu uzbierał   Filip Wolski kl. I

   

  Dodatkowo opiekunka SU  podziękowała wybranym członkom SU  za pomysły, chęci i aktywną działalność w Samorządzie Uczniowskim w roku szkolnym 2016/2017.

  Wyróżnione zostały:

  Magdalena Lędas, Julia Gałuszewska, Kinga Rybicka, Karolina Głuch, Natalia Janiszek, Aleksandra Wawer i Maja Pawlik.

  Fundatorem wszystkich nagród był Samorząd Uczniowski, a nagrody wręczyła opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Magdalena Pietrasiak.

  ·        

 • BEZPIECZNE WAKACJE

  W dniu 19.06.2017 roku w naszej szkole odbyło sie spotkanie z policjantem, aspirantem Maciejem Wąsikiem z Komendy Policji w Kurowie, pt. ,,Bezpieczne wakcje". Poznalismy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno pieszo, jak i rowerem. Wiemy już, że nad wodą trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsadek. Także przebywając na wsi narażeni jesteśmy na wiele niebezpieczeństw: nie ruszamy maszyn rolniczych, nie zaczepiamy zwierząt, nie bawimy się w miejscach pracy rolników. Jeśli bedziemy przestrzegać tych zasad po wakacjach wrócimy do szkoły zdrowi i wypoczęci.

 • DZIEŃ DZIECKA

   

  W dniu 07. 06.2017 roku nasza szkoła wraz z Teatrem FORMA z Białegostoku przygotowała  festyn z okazji Dnia Dziecka z elementami profilaktyki pod hasłem:  ,,Nie pijemy, nie palimy, tylko dobrze się bawimy w Skrudkach”.  Przez trzy godziny odbywały się zabawy z profesjonalnym dj- em, który dbał o to, by dzieci doskonale bawiły przy muzce. DJ prowadził konkursy zachęcające do grzecznej zabawy bez agresji, przepychania się, bez użycia siły,

   

   

   

 • PIKNIK RODZINNY - SKRUDKI 2017

 • JANTAR, TRÓJMIASTO, MALBORK - WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS III - VI

 • MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

  Pod tym hasłem, w niedzielę, 28 maja, w Amfiteatrze leśnym "Nad stawem" w Żyrzynie, odbył się IV Mini Festiwal Dziecięcych Zespołów Ludowych - ŻYRZYN 2017.  Oranizatorem festiwalu była Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza  oraz Przedszkole im. Misia Uszatka w Żyrzynie. Naszą szkołę reprezentował zespół "Koraliki". Nasi młodzi artyści zaśpiewali utwór "Wesół i szczęśliwy" oraz zatańczyli dwa tańce ludowe - krakowiaka i poleczkę. Uczniowie przez cały rok wytrwale pracowali pod kierunkiem p. Joanny Pękali i p. Anny Wójcik.

 • PODSUMOWANIE XV EDYCJI AKCJI "DRZEWKO ZA BUTELKĘ"

  Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej Akcji edukacji ekologicznej firm realizujących Program "Odpowiedzialność i Troska" - "Drzewko za butelkę".  Organizatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Ideą akcji jest rywalizacja w formie zabawy pomiędzy klasami szkolnymi i grupami przedszkolnymi w uzbieraniu jak największej ilości pustych butelek "PET".

 • MUZYCZNA PRZYGODA - KONTRABAS I TRĄBKA

  Dnia 16 maja 2017r. do naszej szkoły przybyli muzycy, grający na kontrabasie i trąbce. Podczas spotkania zaprezentowali instrumenty, opowiedzieli o tym, jak powstają w trąbce dźwięki. Muzycy zagrali utwory kompozytorów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Zaprosili uczniów do wspólnego grania, śpiewania i zabaw przy muzyce. Uczniowie brawami podziękowali za niezwykle interesujące spotkanie z muzyką.

 • WIELKI FINAŁ AKADEMII W WARSZAWIE

  15 maja 2017 r. uczeń naszej szkoły Michała Henrykowski został Finalistką II EDYCJII Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych realizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Konkurs odbył się w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Warszawie i był częścią programu edukacyjnego „Szkoła bliższa prawu”.  W założeniu organizatorów, konkurs poszerzyć ma  wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę prawną, udoskonalić ich umiejętności komunikacyjne i oratorskie oraz  sprawdzić kreatywność i zdolność komunikacji. Konkurs  polegał na wypowiedzi ustnej przed Komisją Centralną Akademii – Konkursu. Dla finalistów organizator przewidział nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

   

 • NA FARMIE ILUZJI

  W czwartek, 11 maja, uczniowie klas 0 – I wraz z wychowawczyniami p. Marią Grobel – Wojda i p. Ewą Szymczak uczestniczyli w niezwykłej wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” we wsi Mościska koło Woli Życkiej. Farma to przepiękny teren do zabawy i wypoczynku, miejsce pełne atrakcji. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył wiklinowy labirynt, latająca chata tajemnic, zakręcony domek, tunel  zapomnienia, lustrzany labirynt, woda lecąca z kranu, który nigdzie nie jest podłączony. 

   

 • MAJÓWKA Z SIENKIEWICZEM

 • DZIEŃ PATRONA

  W czwartek, 4 maja, w ramach obchodów Dnia Patrona, odbył się Konkurs pięknego czytania Bajek Henryka Sienkiewicza, przeznaczony dla uczniów klas I-III. Konkurs  przygotowała  i przeprowadziła p. Renata Wysocka. Uczniowie klasy pierwszej czytali  utwór  pt. "Bajka", uczniowie klasy drugiej bajkę "Czy Ci najmilszy", a klasy trzeciej baśń pt. "Dwie łąki". Komisja konkursowa po wysłuchaniu 17 uczestników ogłosiła werdykt:

   

 • "A JAK CIEBIE KTO ZAPYTA..."

  Tymi słowami, rozpoczął się dnia, 28 kwietnia, uroczysty apel poświęcony 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią p. Haliną Ziemką, utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przybliżyli nam wydarzenia sprzed lat. Występ dopełnił film pt. "Symbole narodowe" oraz prezentacja "Wiwat majowa jutrzenko". Uczniowie z wielką powagą i zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie kolegów.

 • KONKURS WIEDZY PREWENCYJNEJ ,,JESTEM BEZPIECZNY”

  W dniu 27.04.2017 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Żyrzynie gminny konkurs wiedzy prewencyjnej pod hasłem ,,Jestem bezpieczny”. Opiekunem i koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Marzena Frączek

   

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O PRAWIE

  W dniu 25.04.2017 roku trójka uczniów naszej szkoły: Michał Henrykowski, Krzysztof Kowalewski oraz Natalia Janiszek wzięła udział w II ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII KONKURSU WIEDZY O PRAWIE dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Drugie miejsce zajął Michał Henrykowski  i zakwalifikował się do etapu centralnego, czyli Wielkiego finału, który odbędzie się 15 maja  w Warszawie. 

   Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!

   

 • VI EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI EKOLOGICZNEJ

  W poniedziałek, 24 kwietnia, już po raz szósty, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej, pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego. W konkursie wzięło udział 39 recytatorów z klas 0 - VI. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

  19 kwietnia, uczniowie naszej szkoły,  uczestniczyli w pokazie historycznym pt. "Staropolski Sarmatyzmi i Epoka Szlacecka", zaprezentowanym przez Grupę Artystyczną" Rekonstrukto". Uczniowie rali aktywny udział w pokazie. Poznali różne rodzaje broni siecznej i palnej, obyczaje i stroje  epoki. 

 • GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

  30 marca w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie odbył się IV Gminny Turniej Warcabowy w dwóch kategoriach:  klas I – III oraz klas IV – VI. Do udziału w nim każda ze szkół wystawiła  dwie trzyosobowe drużyny. Naszą Szkołę reprezentowali zwycięzcy  V Szkolnego Turnieju Warcabowego: Krzysztof Kowalewski i Patryk Adamski (klasa VI), Jakub Freliga (klasa IV) oraz Jakub Olszak, Nadia Lengier (klasa III) i Stanisław Kopka (klasa II). Poziom umiejętności graczy był wyrównany, więc pojedynki zawodników w obu kategoriach były zacięte i toczyły się  długo. Do gry w finale przeszedł Krzysztof Kowalewski, który ostatecznie  zajął drugie miejsce w swojej kategorii i otrzymał srebrny medal. Gratulujemy Krzysztofowi tytuły wicemistrza Gminy, a wszystkim reprezentantom Szkoły dziękujemy za sportową postawę podczas turnieju. 

 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O PRAWIE

  W dniu 30 marca, o godz. 10.00, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie, realizowanego przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu "Szkoła bliższa prawu". Celem Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie, jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie, wzrost świadomości prawnej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw szacunku do prawa.

 • WYJAZD DO PUŁAW

  20 marca 2017 roku uczniowie dwóch  najstarszych klas wraz z wychowawcami,  wyjechały do puławskiego kina „Nova Sybilla” , by wspólnie  obejrzeć  film: „Był sobie pies”. Chociaż  narratorem był ten najlepszy przyjaciel człowieka, to film w wzruszający sposób opowiadał o poszukiwaniu sensu życia. Następnie dzieci  wzięły udział w warsztatach robienia pizzy, prowadzonych przez puławską pizzerię Da Grasso. Udokumentowaniem uzyskanych przez każdego uczestnika kwalifikacji był Dyplom Młodszego Pomocnika Kucharza.

 • WIOSNA PRZYSZŁA DO NAS...

  21 marca to dzień, w którym topi się Marzannę. Jest to początek kalendarzowej wiosny. Z tej okazji klasa III wraz z p. Marzeną Frączek i wychowawczynią p. Anną Wójcik  zaprosiła wszystkich uczniów na spotkanie z poezją o tematyce wiosennej,  przybliżając nam  zwyczaj Topienia Marzanny.

  „Cała sprawa Marzanny dawnych czasów sięga i nie jeden kronikarz pisał o tym w księgach. Sądzimy, że Marzanna to symbol zimy bogini zła i śmierci, co całą przyrodę: ziemię, rzeki i drzewa skuwa srogim lodem...
   

 • SPOTKANIE W BRZECHWOLANDII

  8 marca, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Wierszy Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 22 recytatorów z klas I-V. Jury konkursowe wyróżniło 4 uczestników: Patrycję Jońską i Paulinę Drózd z klasy pierwszej, Stanisława Kopkę z klasy drugiej oraz Bartosza Szymanka z klasy trzeciej. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Renatra Wysocka.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

 • ZIMOWY TURNIEJ SZACHOWY DLA DZIECI

  W sobotę, 11 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Osinach już po raz ósmy odbył się Zimowy Turniej Szachowy dla Dzieci. Wzięło w nim udział 99 młodych szachistów z całego województwa, a nawet z Ukrainy. Wśród nich znalazło się trzynaścioro uczniów naszej szkoły, którzy dzielnie stawiali czoła swoim  przeciwnikom. 

 • NIECH NAM ŻYJĄ 100 LAT!

 • POWIATOWE ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO

  W czwartek, 2 lutego, w Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach, odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Dziewcząt Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym. Natalia Pawłowska i Magdalena Rogala reprezntowały naszą szkołę w kategorii dziewcząt starszych i zajęły czwarte miejsce. Drużyna dziewcząt młodszych: Natalia Kot i Kinga Kamola, zajęła miejsce piąte.

 • WRĘCZENIE STYPENDIÓW

  13 stycznia  w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych i sportowych.  W uroczystości wzięli udział uczniowie i ich rodzice ze wszystkich szkół z terenu Gminy Żyrzyn, którzy w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 osiągnęli najwyższe wyniki. Z naszej szkoły stypendia z rąk Wójta Pana Andrzeja Bujka i Dyrektora Pana Pawła Zająca odebrały uczennice:

   

 • GÓRA GROSZA 2016

   

  W akcji GÓRA GROSZA 2016

  zebraliśmy łącznie kwotę 329,57 zł.

   

  Na tę sumę złożyło się:

   

  - 7532 monet po 1 groszu

  - 3620 monet po 2 grosze

  - 3059 monet po 5 groszy

  - 181 monet po 10 groszy

  - 39 monet po 20 groszy

  - 6 monet po 50 groszy.

   

  Łącznie nasza „góra grosza” składa się

  z 14437 sztuk monet.

   

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE

  21 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe, które stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz rodzice i dziadkowie. W ciszę betlejemskiej nocy i radość narodzin Bożego Dzieciątka wprowadzili nas uczniowie klasy III, którzy pod opieką wychowawcy p. Anny Wójcik przygotowali jasełka bożonarodzeniowe.  Młodzi aktorzy wcielili się w postaci biblijne i z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Na scenie pojawili się: Maryja, Józef, anioły, pasterze i trzej królowie. Nie zabrakło również zwierzątek, które w ubogiej stajence przyjęły małego Jezusa. 

 • "POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ"

  Nasza szkoła, po raz kolejny, z zaangażowaniem i radością przyłączyła się do Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, organizowanej przez Radio Lublin S.A. oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Lublinie.  Zbieraliśmy artykuły spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne, aby przed Bożym Narodzeniem świąteczne dary  dotarły do dzieci z rodzin wielodzietnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za okazaną pomoc.

 • MIĘDZYGMINNE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

  13 grudnia, w Szkole Podstawowej w Żyrzynie  odbyły się Międzygminne Drużynowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Turniej rozgrywano w 4 kategoriach: dziewczęta starsze (klasy V-VI), dziewczęta młodsze (klasy III-IV), chłopcy starsi (klasy V-VI), chłopcy młodsi (klasy III-IV). 

 • XV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU ŚW. BRATA ALBERTA „TRZEBA DOBRYM BYĆ JAK CHLEB”

  W poniedziałek  28 listopada nasze uczennice gościły w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Puławach, by tam wziąć udział w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu św. Brata Alberta, patrona Puław. Do konkursu przystąpiły: Natalia Kot i Kinga Kamola – uczennice klasy IV, Magdalena Lędas i Karolina Głuch – uczennice klasy V oraz Julia Szlendak – uczennica klasy VI. Konkurs został zorganizowany przez Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Puławach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Urząd Miasta Puławy. Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. 

 • KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ADAMA MICKIEWICZA

  W  171 rocznicę śmierci wielkiego pisarza polskiego Adama Mickiewicza Szkoła Podstawowa w Żyrzynie zorganizowała Gminny Konkurs Wiedzy o Życiu I Twórczości  Adama Mickiewicza. Z naszej szkoły wzięły w nim udział uczennice klasy IV i V: Natalia Kot, Martyna Szlendak, Kinga Kamola, Magdalena Lędas, Karolina Głuch, Maja Pawlik, Gabriela Kozak.

  III miejsce w  konkursie zajęła Magdalena Lędas, natomiast Natalia Kot otrzymała wyróżnienie. Obydwie uczennice otrzymały nagrody – najsłynniejsze dzieło Mickiewicza „Pan Tadeusz”. 

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  Już po raz drugi nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie pamiętali o najważniejszym posiłku dnia, dzięki któremu będą zdrowe, będą miały energię do nauki i zabawy. 8 listopada, uczniowie klasy III wspólnie z wychowawcą p. Anną Wójcik, przygotowali pyszne i zdrowe drugie śniadanie. Na stole poza kanapkami królowały warzywne i owocowe przekąski. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków,

 • "POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ"

  Pod tym hasłem, w przeddzień Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole uroczysty apel,  upamiętniający 98 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę upragnionej wolności. Uczniowie klasy piątej i szóstej pod kierunkiem p. Justyny Mazur-Szlendak i p. Magdaleny Pietrasiak, poprzez inscenizację „Legendy o Orle Białym”, recytację Hymnu i innych wierszy polskich poetów oraz patriotyczne pieśni, niewątpliwie uświadomili młodszym kolegom wartość tego święta. Uczniowie z zainteresowaniem  wysłuchali tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu.

   

 • NARODOWE CZYTANIE SIENKIEWICZA

  W piątek 28 października odbyła się w naszej szkole II edycja Narodowego Czytania Dzieł Henryka Sienkiewicza. Tym razem uczniowie klasy VI zaprezentowali fragment powieści " W pustyni i w puszczy" mówiący o spotkaniu Stasia i Nel ze słoniem.

   

  W poszcególne role wcielili się:

   

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  Dnia, 27 października 2016 roku uczniowie klasy pierwszej mieli swoje szczególne święto. Tego dnia najpierw radośnie wierszem i piosenką opowiedzieli o swoich szkolnych rozterkach, obowiązkach, bezpieczeństwie oraz o pięknie polskiej Ziemi. Uczniowie występ przygotowali wspólnie z wychowawczynią p. Ewą Szymczak. Następnie z powagą i należytym szacunkiem złożyli na Sztandar Szkoły uroczyste ślubowanie,

 • AKCJA "ZNICZ"

  Samorząd Uczniowski przed Świętem Zmarłych zorganizował akcję ZNICZ. W akcji udział wzięły klasy: 0, I, II, III, IV i V. Każda z klas zebrała po 4 znicze, które klasa V 26 października zaniosła  na cmentarz w Parafiance. Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Renatą Wysocką oraz opiekunką Samorządu Uczniowskiego Justyną Mazur – Szlendak posprzątali kilka zapomnianych grobów znajdujących się w starej części cmentarza. Uczniowie ofiarnie plewili trawę rosnącą na grobach, grabili liście, wyrzucali zeszłoroczne wieńce i stare znicza. Następnie zapalili na wyczyszczonych grobach przyniesione znicze.  Całą akcję zakończyła chwila zadumy i wspólna modlitwa za zmarłych. 

 • MIĘDZYGMINNE, INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

  Dnia 25 października 2016 r. w Zespole Szkół w Markuszowie odbyły się Międzygminne, Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Celem rozgrywek było promowanie tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie aktywności fizycznej oraz wyłowienie najlepszych zawodników,

 • POWIATOWE ROZRYWKI O PUCHAR TYMBARKU

  25 października na boisku "Orlika" przy Szkole Podstawowej nr 4 w Puławach odbyły się Powiatowe Rozrywki o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowała drużna w składzie: Jan Biber, Grzegorz Ponikowski, Mikołaj Biber z klasy drugiej oraz Jakub Olszak, Bartosz Szymanek, Szymon Henrykowski, Rafał Rybicki, Julia Kosmal i Rafał Iwanowski z klasy trzeciej.

 • Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  Dnia, 21 października, na boisku "Orlika" przy Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyły się gminne rozgrywki w piłce nożnej dla chłopców do lat 10. W rozgrywkach wzięły udział dwie drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej w Żyrzynie oraz drużyna naszej szkoły, w skład której weszli uczniowie klasy drugiej i klasy trzeciej. Organizatorem spotkania był Dyrektor szkoły p. Paweł Zając. Nasi młodzi piłkarze zajęli I miejsce. Gratulujemy!

 • I GMINNY KONKURS RECYTACJI PROZY HENRYKA SIENKIEWICZA

  W dniu 20 października do naszej szkoły przyjechali uczniowie klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Osinach, by wspólnie z naszymi uczniami wziąć udział w I Gminnym Konkursie Recytacji Prozy Henryka Sienkiewicza. Łącznie do konkursu przystąpiło 18 uczniów. 

 • DZIEŃ PAPIESKI

  W niedzielę, 9 października zebraliśmy się w Kościele Parafialnym w Parafiance, aby uczcić XVI Dzień Papieski. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej, pod kierunkiem p. Grażyny Karczmarz i p. Anny Wójcik przypomnieli postać naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II, dzisiaj sługi Bożego, który jak wierzymy,  należy do grona Świętych w niebie. Prostymi dziecięcymi słowami opowiedzieli o Jego życiu, służbie Bogu i ludziom. Dzięki młodym artystom ten niezwykły Człowiek,  największy z Polaków, będzie stale pozostawał w naszych myślach i sercach.

 • GMINNE, INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁWYM

  Dnia 07.10.2014r. w Szkole Podstawowej w Żyrzynie odbyły się Gminne, Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
  W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół z Osin, Skrudek i Żyrzyna. Zawody odbywały się w 4 kategoriach.

   

 • W UPALNY PIĄTEK...

  W upalny piątek, 16 września, o godzinie  13.00 dwanaścioro uczniów klasy piątej pod opieką wychowawczyni p. Renaty Wysockiej i dwóch mam, wyruszyło na rowerową wycieczkę. Trasa wiodła przez Parafiankę, Cezaryn, Kolonię Kośmin do dawnej  Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak –Szczuckiej, a obecnie siedziby LGD „Zielony Pierścień” w Kośminie.  Po godzinie pedałowania młodzi amatorzy kolarstwa dotarli do parku, w którym płonęło już ognisko, rozpalone przez tatę jedynego męskiego uczestnika wycieczki. Wystarczyło tylko wyciągnąć kiełbaski, 

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

   W trzeci weekend września, jak co roku, przyłączyliśmy się do akcji „Sprzątania świata. Data została wyznaczona na końcówkę września, gdyż zauważono ogromny wzrost liczby odpadów  po okresie wakacyjnym. Jest to również odpowiedni czas, aby oczyścić Naszą Planetę przed zimą tak, aby śnieg nie przykrywał śmieci. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. 

 • CZYTAMY DZIEŁA PATRONA NASZEJ SZKOŁY

  5 września  uczniowie klas III – VI wzięli udział w niezwykłej akcji  Szkolnego  Czytania  Dzieł Henryka Sienkiewicza. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytania dzieł słynnego pisarza.

  Nauczyciele naszej szkoły przygotowali do odczytania z podziałem na role fragment „Krzyżaków” mówiący o ślubach rycerskich Zbyszka wobec ukochanej Danusi.

  W poszczególne role wcielili się:

  - Zbyszko - pan dyrektor Paweł Zając,

   

 • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

  Tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, 2 września, uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Żyrzyn, aspirantem Maciejem Wąsikiem. Uczniowie mieli  okazję przypomnieć sobie zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, sposobu zachowania się na przystankach podczas oczekiwania na autobus szkolny. Pan Policjant  przypomniał zasady poruszania się po ulicy, chodniku, przejściu dla pieszych i podczas jazdy rowerem. Zachęcił do noszenia elementów odblaskowych. 

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  01 września 2016 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła  Msza św., którą odprawił ks. Proboszcz Jarosław Waś. Następnie, już w szkole, odśpiewaliśmy hymn państwowy, wysłuchaliśmy krótkiej, ale pouczającej informacji, przypominającej wydarzenia 1 września 1939 roku. Uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych bohaterów II wojny światowej. Dyrektor szkoły Pan Paweł Zając powitał rodziców, uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów.

   

 • DOŻYNKI GMINNE -WYSTĘP ZESPOŁU "KORALIKI"