ROK SZKOLNY 2017/2018

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą w kościele w Parafiance odprawił ks. Jarosław Waś. Następnie rodzice, uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły zebrali się na sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły Paweł Zając powitał zebranych, podsumował osiągnięcia uczniów, podziękował rodzicom, pracownikom szkoły i uczniom za ich zaangażowanie 

 • WRĘCZENIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH

  20 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów naukowych uczniom szkół z terenu gminy, którzy w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia z rąk Wójta Gminy p. Andrzeja Bujka i Dyrektora Szkoły p. Pawła Zająca. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich rodzicom. Podczas uroczystości wstąpił szkolny zespół wokalno-taneczny "Koraliki", ponadto uczniowie klas sarszych zaprezentowali przedstawienie pt. "Z Sienkiewiczem przez karty powieści".

   

 • V MINI FESTIWAL DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW LUDOWYCH

  W niedzielę, 17 czerwca,w Amfiteatrze leśnym "Nad stawem w Żyrzynie, odbył się V Mini Festiwal Dziecięcych Zepołów Ludowych. Podczas festiwalu nasz szkolny zespół "Koraliki" wykonał piosenkę pt. "To i hola" oraz zatańczył kujawiaka i poleczkę.  Członkowie zespołu przez cały rok pracowali pod kierunkiem p. Joanny Pękali i p. Anny Wójcik.

 • JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

  W piątek, 8 czerwca,  o godzinie 10.00, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem głównym akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce i za granicą. Celem akcji jest promocja czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci

 • DZIEŃ DZIECKA

  W poniedziałek, 4 czerwca, odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowywali plakaty oraz hasła, promujące życie bez agresji. Następnie odbył się pokaz wykonany przez Strażaków z OSP w Skrudkach. Kolejną atrakcją były zawody sportowe, konkursy zręcznościowe oraz rowerowy tor przeszkód.  Nagrodami za udział w konkursach były upominki i nagrody zakupione z Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz z wkładu Rady Rodziców. 

   

 • FESTYN RODZINNY

 • "DRZEWKO ZA BUTELKĘ" 2018

  Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej Akcji edukacji ekologicznej firm realizujących Program "Odpowiedzialność i Troska" - "Drzewko za butelkę".  Organizatorem jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Ideą akcji jest rywalizacja w formie zabawy pomiędzy klasami szkolnymi i grupami przedszkolnymi w uzbieraniu jak największej ilości pustych butelek "PET". 

 • ZAKOPANE, MORSKIE OKO, KRAKÓW - WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS IV-VII

 • I TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY ŻYRZYN

  11 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole I Turniej Szachowy Szkół Podstawowych Gminy Żyrzyn. Jego celem była popularyzacja i doskonalenie gry w szachy wśród dzieci naszej gminy oraz uczczenie setnej rocznicy odzyskania  przez naszą Ojczyznę niepodległości. Honorowy Patronat nad Turniejem objął Wójt Gminy Żyrzyn, pan Andrzej Bujek. W zmaganiach turniejowych wzięło udział dziewięcioro uczniów z klas I – III oraz trzydziestu jeden  z klas IV – VII. Ze względu na trudności komunikacyjne rozegrano pięć z sześciu zaplanowanych rund.

 • MIĘDZYGMINNE ZAWODY W MINI PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

  W dniu 09.05.2018 nasi uczniowie brali udział w międzygminnych zawodach w mini-piłkę nożną chłopców, które odbyły się w Baranowie. Reprezentacja szkoły w składzie Rybicki Rafał, Szymanek Bartosz, Kozak Bartłomiej, Szaruga Arkadiusz, Goluch Kacper, Walasek Dominik, Ponikowski Kacper, Rybak Bartosz, Kot Maciej, Pieńkosz Szymon, Kowalewski Krzysztof zajęła IV miejsce.

   

 • DZIEŃ PATRONA

  We wtorek, 8 maja, świętowaliśmy Dzień Patrona. Uroczystego otwarcia obchodów dokonał Dyrektor Szkoły p. Paweł Zając. Na wstępie Pani Renata Wysocka w swoim wystąpieniu przybliżyła postać Henryka Sienkiewicza.  Przypomniała powody, dla których przed 20 laty to właśnie On został wybrany na Patrona naszej szkoły. Dyrektor szkoły wspólnie z członkami Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Patrona. 

 • DRZEWO GENEALOGICZNE MOJEJ RODZINY

   W dniu 8 maja 2018 roku rozstrzygnięty został konkurs pedagoga szkolnego p. Marzeny Fraczek na ,,Drzewo genealogiczne mojej rodziny”. Celem konkursu było:  zainteresowanie uczniów historią własnej rodziny, poszerzenie wiedzy na ten temat poszukiwań genealogicznych, promowania rodziny jako naturalnego środowiska w którym wychowuje się dziecko.

   

 • SZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENEK I PIEŚNI PARIOTYCZNYCH

  W piątek, 27 maja, piosenkami i pieśniami patriotycznymi uczciliśmy 237 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początek, w podniosłej atmosferze, w obecności Sztandaru Szkoły, zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie w wykonaniu uczniów poszczególnych klas wysłuchaliśmy pieśni „Pierwsza Brygada”, „Jak długo w sercach naszych”, „Ukochany kraj”, „Myślę o Tobie dobrze” oraz piosenek „Tu mieszkam”, „Nasza najpiękniejsza”.  

   

 • II ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII KONKURSU WIEDZY O PRAWIE

  W dniu 25.04.2018 roku dziewiątka uczniów naszej szkoły: Martyna Szlendak, Krzysztof Kowalewski, Bartłomiej Freliga, Michał Henrykowski, Natalia Kot, Martyna Frel, Magdalena Kowalczyk, Kinga Rybicka  oraz Arkadiusz Szaruga wzięła udział w II ETAPIE OGÓLNOPOLSKIEJ AKADEMII KONKURSU WIEDZY O PRAWIE

   

 • ZNAMY BAŚNIE HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

  23 kwietnia  odbył się szkolny  konkurs czytelniczy: „Znamy baśnie Hansa Chrystiana Andersena”. Dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie klasy drugiej: 

  Paulina Drózd (I miejsce),

  Patrycja Jońska (II miejsce),

  Marcin Kot (III miejsce).

  Konkurs przygotowała pani Renata Wysocka.

 • VII EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI EKOLOGICZNEJ

  W piątek, 20 kwietnia, już po raz siódmy, odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Ekologicznej, pod Honorowym Patronatem Starosty Puławskiego. W konkursie wzięło udział 38 recytatorów z klas 0 -VII. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

   

 • GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  W dniu 23 .04.2018 odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody rozegrane zostały w szkole podstawowej w Żyrzynie w dwóch kategoriach – klas VI-V i klas VI –VII. Na zawody pojechała liczna reprezentacja naszej szkoły ( Kacper Ponikowski ,Bartosz Rybak, Rybicki Rafał, Kowalewski Krzysztof, Henrykowski Michał, Adamski Patryk, Zuzanna Jaroń, Gabriela Rułka, 

 • SZKOLNY ETAP KONKURSU WIEDZY O PRAWIE

  22 marca, uczniowie naszej szkoły : Julia Gałuszewska, Martyna Szlendak, Krzysztof Kowalewski, Bartłomiej Freliga, Michał Henrykowski, Natalia Kot, Martyna Frel, Magdalena Lędas, Magdalena Kowalczyk, Kinga Rybicka oraz Arkadiusz Szaruga pod kierunkiem p. pedagog Marzeny Frączek wzięli udział w III edycji Ogólnopolskiej Akademii- Konkurs Wiedzy o Prawie. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i wygaszanych klas gimnazjalnych. Konkurs realizowany jest przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych,

 • ZACZYNAMY TYDZIEŃ GRZECZNOŚCI

  21 marca ze względu na zimową aurę nie witaliśmy Wiosny. Mieliśmy natomiast okazję obejrzeć przedstawienie: „Czarodziejskie słowo”, według opowiadania W. Osiejewej. Wystąpili w nim młodzi artyści z klasy drugiej i trzeciej, którym pomogła w przygotowaniu inscenizacji pani Renata Wysocka. Wydarzenie to zainaugurowało Tydzień Grzeczności w naszej szkole, którego celem jest upowszechnienie zasad dobrego zachowania. Został on ogłoszony przez opiekunkę Samorządu Uczniowskiego, panią Magdalenę Pietrasiak, która przedstawiła regulamin konkursu na najgrzeczniejszą klasę w Szkole.

               Na koniec wystąpiła najstarsza klasa, która wspólnie  z wych. p. Justyną Młynarczyk przygotowała i przedstawiła prezentację dotyczącą obchodów pierwszego dnia wiosny w różnych krajach i kulturach świata.

   

   

 • V GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

  We wtorek, 20 marca, zwycięzcy Szkolnego Turnieju Warcabowego  wzięli udział w V Gminnym Turnieju Warcabowym, który odbywał się w Szkole Podstawowej im, Adama Mickiewicza w Żyrzynie. Tak więc w kategorii klas IV – VII naszą szkołę reprezentowali: Julia Gałuszewska, Jakub Freliga i Patryk Adamski, a w kategorii klas I – III: Jan Biber, Mikołaj Biber oraz Stanisław Kopka. W pierwszym etapie każdy z zawodników miał do pokonania dwóch losowo dobranych przeciwników. Zwycięzcy każdej z grup walczyli w finale o trzy pierwsze miejsca w Turnieju.  

   

   

 • DZIEŃ KOBIET

  8 marca 2018 roku uczniowie klasy szóstej przedstawili zgromadzonym na sali gimnastycznej kolegom i koleżankom własne spojrzenie na obchody Dnia Kobiet w różnych epokach i miejscach świata. Występ uczniowie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Renaty Wsockiej.

   

   

 • VI SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

  W pierwszej połowie marca na zajęciach świetlicowych wielbiciele warcabów mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności  w ramach VI Szkolnego Turnieju Warcabowego. Rozgrywki przygotowała i przeprowadziła p. Renata Wysocka, a odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III  i klasy IV – VII. W pierwszej grupie pierwsze miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Warcabów zdobył Jan Biber, drugie – Stanisław Kopka, trzecie – Mikołaj Biber (wszyscy z klasy trzeciej). W drugiej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajęła Julia Gałuszewska (klasa szósta), drugie ex quo: Jakub Freliga (klas piąta) i Patryk Adamski (klasa siódma). 

   

 • MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

  Po raz kolejny uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Żyrzyn sprawdzili swoją wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W środę, 28 lutego 2018r., w Szkole Podstawowej w Żyrzynie, odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas I - VII szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII i VI Magda Rogala, Julia Gałuszewska i Magdalena Lędas.

   

 • ROZDANIE STYPENDIÓW NAUKOWYCH

  W dniu 26 stycznia, o godzinie 10.00, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów naukowych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Żyrzyn. Naszą szkołę reprezentowało czterech stypendystów: Magdalena Lędas z kl. VI ( średnia 5.45), Bartosz Szymanek z kl. IV (średnia 5.36), Julia Gałuszewska z kl. VI, (średnia 5.27), Maciej Jemielniak z kl. IV, (średnia 5.18), którzy wraz z rodzicami odebrali stypendia z rąk Wójta Gminy Pana Andrzeja Bujka i Dyrektora Szkoł Pana Pawła Zająca. 

 • "DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS"

  W ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  "Dzielnicowy Bliżej Nas " w dniu 24 stycznia 2018 roku, odwiedził naszą szkołę Nasz Dzielnicowy Starszy Aspirant Maciej Wąsik. W ramach akcji rozwieszone zostały plakaty z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu Naszego Dzielnicowego. 

 • PRZEDSTAWIENIE "JASEŁEK" W KOŚCIELE PARAFIALNYM W PARAFIANCE

  Zakończył się okres Świąt Bożego Narodzenia, ale trwa jeszcze czas kolędowania. Aby utrwalić magię świąt w naszych sercach 21 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Parafiance. Uczestnicy mszy św. z zainteresowaniem obejrzeli występ dzieci.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dnia 19 stycznia, jak co roku,  odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, w przygotowanym specjalnie na tą okoliczność programie artystycznym. Każde dziecko wręczyło swojej babci i dziadkowi własnoręcznie wykonany upominek. W ten sposób wnuczęta dziękowały za ciepło i miłość jaką obdarzają ich dziadkowie.

 • KONCERT MUZYCZNY

  Dnia 18 stycznia, w naszej szkole, odbył się niecodzienny koncert muzyczny p. Romana Brochockiego. Uczniowie poznali brzmienie, budowę oraz pochodzenie wielu instrumentów muzycznych, takich jak: akordeon, harmonijka ustna, fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka, saz oraz hulusi. Demonstracji towarzyszyła piękna muzyka, którą zaprezentował na każdym instrumencie prowadzący spotkanie. Uczniowie wysłuchali koncertu  z ogromną uwagą i nagrodzili zaproszonego gościa gromkimi brawami.

 • MISTRZOSTWA POWIATU PUŁAWSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  16 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 3 w Puławach rozegrano Mistrzostwa powiatu puławskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych dziewcząt. 

 • MIĘDZYGMINNE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W MARKUSZOWIE

  15 stycznia 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Markuszowie, odbyły się Mistrzostwa Miedzygminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.  Nasza drużyna w składzie: Magdalena Lędas, Kinga Kamola i Aleksandra Wawer zajęła 2 miejsce i awansowała na zawody powiatowe do Puław. Opiekunem drużyny podczas zawodów był Dyrektor Szkoły Pan Paweł Zając.

   

 • TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

  Na przełomie miesiąca grudnia 2017r. i stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny na Plakat pt. „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Konkurs odbył się z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w Polsce - 6 lutego. Hasłem przewodnim DBI było: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

 • MISTRZOSTWA GMINY ŻYRZYN W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

  12 stycznia, w Szkole Podstawowj im. Adama Mickiewicza w Żyrzynie, rozegrano  Mistrzostwa gminy Żyrzyn w drużynowym tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie: Arkadiusz Szaruga z klasy szóstej i Dominik Walasek z klasy piątej,  zajęła  III miejsce.  Drużyna dziewcząt w składzie: Magdalena Lędas, Aleksandra Wawer z klasy szóstej oraz Kinga Kamola z klasy piątej zajęła  I miejsce w gminie i awans do zawodów miedzygminnych. GRATULUJEMY!

 • INTERAKTYWNY POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

  10 stycznia, w naszej szkole, odbył się Interaktywny Pokaz Pierwszej Pomocy zorganizowany przez pedagoga szkolnego p. Marzenę Frączek oraz grupę Break- chem działającą z ramienia Politechniki Lubelskiej. Pokaz miał na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Pokazy połączone z interaktywnymi formami, łaczyły naukę z rywalizacją. W ramach prezentacji, pod kierunkiem doświadczonych animatorów, uczniowie w kilkuosobowych grupach mogli wypróbować w praktyce nowo zdobyte umiejętności. Poruszono takie zagadnienia jak: wezwanie pomocy karetki pogotowia ratunkowego, łańcuszek przetrwania, pozycja bezpieczna, złamania, omdlenia, krwotok zewnetrzny, przebieg ewakuacjI szkoły, 

 • ZWIEDZILIŚMY MUZEUM BOMBEK CHOINKOWYCH

  Dnia 3 stycznia, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-IV, wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. W muzeum, uczniowie  pod opieką pana przewodnika, podziwiali tysiące ręcznie wyprodukowanych i ozdobionych bombek. Obejrzeli cały proces wyrobu ozdób choinkowych.

 • XXIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD

  Julia Strumnik i Nikola Kawka z klasy II oraz Izabella Szczęsna i Kinga Kamola z klasy V wzięły udział w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018 organizowanym co roku przez Puławski Ośrodek Kultury. W tym roku przesłuchania wokalistów i zespołów odbyły się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Pomimo dużego stresu dziewczęta pięknie zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem pani Ewy Szymczak i pani Katarzyny Kossowskiej - Bakiery kolędy i pastorałki. Gratulujemy występu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 • JASEŁKA

  Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia , 21 grudnia 2018 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły spotkali się na uroczystym apelu. Tym razem dzieci z klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Ewy Szymczak przygotowały SZKOLNE JASEŁKA.  Przy świątecznej szopce, dzieci, przebrane za Świętą Rodzinę, zwierzątka, pastuszków, króli i aniołki, przedstawiły widzom historię Bożego Narodzenia. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, tym bardziej, że sceny połączone były z przepięknym kolędami, 

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI O BOŻYM NARODZENIU

  W dniach 19 – 20 grudnia  odbywał się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji o Bożym Narodzeniu, zorganizowany przez  bibliotekę szkolną.

  W pierwszym dniu  prezentowali wybrane przez siebie utwory najmłodsi artyści: Zuzanna Ciuba, Emilia Czerska, Malwina Kowalczyk, Karolina Kubak, Natalia Noworolnik  - z oddziału przedszkolnego; Amelia Bernat, Patryk Kozłowski, 

 • "ANIOŁY BOŻEGO NARODZENIA"

  15 grudnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żyrzynie, odbył się finał Gminnego Konkursu Plastycznego "Anioły Bożego Narodzenia". Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna i Świetlica w Żyrzynie, a Honorowy Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Żyrzyn. 

  Spośród prac uczniów naszej szkoły jury konkursowe wyłoniło laureatów: 

  1. Natalię Janiszek z klkasy szóstej

  2. Martynę Frel z klasy piątej

  3. Natalię Figacz z klasy trzeciej

  4. Krzysztofa Stachyrę z klasy drugiej

  5. Kubę Kalbarczyka z klasy czwartej, kóry otrzymał nagrodę Wójta w tym konkursie.

   

 • KONKURS WIEDZY O ŻYCIU ŚW. BRATA ALBERTA

  Być dobrym jak chleb” – pod tym hasłem 14 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu Św. Brata Alberta Chmielowskiego. W turnieju wiedzy o Patronie Puław wzięło udział 83 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Gałuszewska kl. VI, Karolina Głuch kl. VI, Natalia Janiszek kl. VI, Natalia Kot kl. V, Magdalena Lędas kl. VI i Julia Szlendak kl. VII. Uczniowie, którzy przystąpili do testu, musieli wykazać się dokładną znajomością życiorysu patrona miasta.

  Miło nam poinformować, że: I nagrodę otrzymała nasza uczennica Magdalena Lędas – w kategorii dzieci szkół podstawowych klas V-VII.                                                                                                                     

   

 • "CZAD I OGIEŃ. OBUDŹ CZUJNOŚĆ"

  W ramach kampanii MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”, 14 grudnia 2017 roku zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. mgr inz. Krzysztof Morawski spotkał się z uczniami klas IV-VI. Celem spokania było upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić.  Nasz gość zwrócił uwagę m.in. na przyczyny powstawania czadu.

   

 • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

  Nasza szkoła, po raz kolejny, z zaangażowaniem i radością przyłączyła się do Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, organizowanej przez Radio Lublin S.A. oraz Telewizję Polską S.A. Oddział w Lublinie.  Zbieraliśmy artykuły spożywcze, słodycze i artykuły chemiczne, aby przed Bożym Narodzeniem świąteczne dary  dotarły do dzieci z rodzin wielodzietnych, rozbitych, 

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  23 listopada, uczniowie klasy trzeciej, pod kierunkiem wychowawcy p. Grażyny Karczmarz, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".  Ideą programu jest uświadomienie uczniom, iż śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W ramach akcji uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem: wykonali gazetkę i prace plastyczne promujące zdrowe odżywianie, a następnie wspólnie z zaproszonymi do współpracy rodzicami przygotowali zdrowe śniadanie. Na stole pojawiły się: kanapki, sałatki, twarożek i sok. Wszystkie dania uczniowie skonsumowali z wielkim apetytem.

 • EPIDEMIA, CZARY- MARY I ALCHEMIA

  W dniu 22 listopada, na zaproszenie p. pedagog Marzeny Frączek, przybyli do naszej szkoły animatorzy grupy” Zaelektryzowani”. Przestawili oni spektakl pt. ,,Epidemia, czary mary i alchemia". Podczas przedstawienia jeden z animatorów wcielił się w postać  współczesnego rolnika, który na co dzień, boryka się w swoim gospodarstwie z rozmaitymi trudnościami.  Drugi odegrał rolę przedstawiciela inteligencji, który przybył do rolnika z przestrogą dotyczącą ochrony jego ziemi.  Była to niecodzienna lekcja zawierająca eksperymenty fizyczne i chemiczne, 

 • SZACHOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU PUŁAWSKIEGO

  Dnia, 17 listopada, w Szkole Podstawowej im. ks Jana Twardowskiego w Osinach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Puławskiego w Szachach. W mistrzostwach brało udział 11 drużyn. Naszą szkołę reprezenowali: Natalia Kozak, Bartłomiej Kozak i Nadia Lengier z klasy czwartej oraz Michał Kot z klasy piątej. Nasi szachiści zajęli bardzo dobre, czwarte miejsce. GRATULUJEMY NASZM SZACHISTOM! 

 • GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada to dla nas, Polaków, jeden z najważniejszych dni w roku. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Gminne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła masza święta w intencji ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Bobolii w Parafiance, którą celebrował ksiądz Jarosław Waś z księżmi z sąsiednich parafii. 

 • KIBICUJEMY "LEGII"

  29.10 2017 roku, w niedzielę, uczniowie naszej szkoły z klasy VII i VI- tej pod opieką dyrektora szkoły pan Pawła Zająca i pana Zbigniewa Marca pojechali do Warszawy na mecz ekstraklasy Legii Warszawa z Arką Gdynia. W Legii, gra wychowanek  Wisły Puławy Jarosław Niezgoda i przy uciesze naszych uczniów Jarek strzelił bramkę w tym meczu na 1:0, a Legia wygrała w sumie 2:0. 

 • WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  W czwartek, 26 października, odbyły się Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Chęć pracy w samorządzie zgłosili następujący uczniowie: Maciej Jemielniak z klasy czwartej; Kinga Kamola, Magdalena Kowalczyk, Gabriela Rułka i Amelia Sosnowska z klasy piątej; Julia Gałuszewska, Magdalena Lędas, Maja Pawlik i Kinga Rybicka z klasy szóstej. Spośród dziesięciu kandydatów, w tajnym głosowaniu, uczniowie i pracownicy naszej szkoły zadecydowali, 

 • DZIEŃ PAPIESKI

  Dnia 22 października w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Parafiance odbył się  występ uczniów  naszej szkoły z klas II i III, poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczestnicy mszy św. po raz kolejny mogli usłyszeć historię życia wielkiego Polaka i  katolickiego świętego Karola Wojtyły. Tegoroczny XVII Dzień Papieski  obchodzony był pod hasłem – „Idźmy naprzód z nadzieją”. Montaż słowno –muzyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem wychowawczyń pani Grażyny Karczmarz i pani Ewy Szymczak.

   
 • UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

  Dnia 27.10.2017 r. o godzinie 10.00 w murach naszej szkoły, miała miejsce ważna uroczystość: Ślubowanie Uczniów Klasy Pierwszej. Był to niezwykle ważny moment dla całej szkoły, ale przede wszystkim dla bohaterów doniosłego wydarzenia, czyli pierwszoklasistów, ich wychowawcy i rodziców, licznie zgromadzonych na sali gimnastycznej. Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni p. Marii Grobel - Wojda program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W dniu 26 września 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze starszym aspirantem Maciejem Wąsikiem nt. zagrożeń płynących z Internetu i odpowiedzialności karnej małoletnich. Poruszony został także temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konsekwencji łamania przepisów drogowych. 

 • NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE

  15 września, już po raz 24 w Polsce, odbyła się akcja „Sprzątanie świata”, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły.  W tym roku przebiegała ona pod hasłem ,,Nie ma śmieci- są surowce”. Celem akcji było zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Powinny poprzez segregację odpadów z powrotem trafić do wykorzystania, albo jako rzeczy ,,z drugiej ręki” służyć innym.

 • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  W poniedziałek, 4 września,  Mszą świętą, którą odprawił Ks. Proboszcz Jarosław Waś, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Następnie, już w szkole, w obeności pocztu sztandarowego, odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym Dyrektor szkoły Pan Paweł Zając powitał rodziców, uczniów, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, życząc wszystkim w nowym roku szkolnym wielu sukcesów.